Op donderdag 4 juni 2026 opent TPSolar officieel de deuren van Zonnepark Zuidvelde (deel TPSolar) in de gemeente Noordenveld. Omwonenden, betrokkenen en andere geïnteresseerden zijn in de middag van harte welkom om een kijkje te nemen op het zonnepark tijdens een feestelijke opening met rondleidingen, een officieel openingsmoment en toelichting op het project.
De afgelopen periode is er hard gewerkt aan de realisatie van het zonnepark en inmiddels is het zover: de bouw is helemaal afgerond, het zonnepark is aangesloten op het elektriciteitsnet en levert groene stroom. Het zonnepark levert daarmee nu ook een belangrijke bijdrage aan de duurzaamheidsdoelstellingen van de gemeente Noordenveld.
Over Zonnepark Zuidvelde (deel TPSolar)
Het zonnepark bestaat uit bijna 77.000 zonnepanelen en wekt jaarlijks ongeveer 50 megawatt aan duurzame energie op. Dit staat gelijk aan het jaarverbruik van ongeveer 15.000 gemiddelde Nederlandse huishoudens. Of anders gezegd: wat tijdens de TT in Assen in meerdere dagen aan stroom wordt verbruikt, produceert Zonnepark Zuidvelde in minder dan 24 uur.
Naast energieopwekking is er veel aandacht besteed aan natuur en biodiversiteit. Zo zijn er in totaal ruim 50.000 nieuwe planten en bomen aangeplant en zijn delen van het terrein bewust vrij van panelen gelaten als leefgebied voor akkervogels. Tijdens de opening laat TPSolar dit graag aan bezoekers zien.
TPSolar is daarnaast voornemens om komende jaar bij het zonnepark een energieopslagsysteem (EOS) toe te voegen. Hiermee kan duurzaam opgewekte energie tijdelijk worden opgeslagen en op een later moment worden ingezet. Daarmee draagt het project bij aan een slimmer en flexibeler energiesysteem.
Zonnepark Zuidvelde bestaat uit drie deelprojecten van Chint Solar, TPSolar en Ankehaar Solar. Het deel van TPSolar is gerealiseerd en wordt dus nu op 4 juni officieel geopend. Meer informatie over het zonnepark is ook te vinden op de website van TPSolar: www.tpsolar.nl/zuidvelde.
Open middag voor omgeving
Tijdens de opening op donderdag 4 juni zijn inwoners en geïnteresseerden van harte welkom om een kijkje te komen nemen op het zonnepark. Gedurende de middag worden rondleidingen over het terrein verzorgd en is er gelegenheid om vragen te stellen aan medewerkers van TPSolar en met elkaar in gesprek te gaan. Bezoekers kunnen de gehele middag vrij in- en uitlopen. De eerste 25 bezoekers ontvangen bovendien een goodiebag met lokale producten uit Drenthe!
Om voldoende koffie en wat lekkers te kunnen verzorgen, stelt TPSolar het op prijs als bezoekers zich vooraf aanmelden via www.tpsolar.nl/aanmelden. Via deze pagina is ook aanvullende praktische informatie te vinden, waaronder de locatie van het zonnepark.

Praktische informatie
Locatie: Zonnepark Zuidvelde (deel TPSolar)
Datum: donderdag 4 juni 2026
Tijd: 15:00 – 18:00 uur
Aanmelden kan via: